top of page
Lush Hills

Kontaktai

V. Kudirkos g. 18

Tauragė

+37068245450

rasklym@gmail.com

Galima atvykti į jūsų mokyklą, jaunimo centrą, bendruomenių namus, senelių globos namus, darbovietes.

Apie mane

Susipažinkime! Esu Rasa Klymantienė - meno terapijos praktikė, stovyklų vedančioji, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, mylinti ir mylima mama ir žmona. O jei paprastai - tai nuolat tobulėjanti siela, pradėjusi eiti savęs pažinimo keliu ir atradusi prasmę palydėti šioje kelionėje ir kitus. Kelionėje link tikrojo savęs, link darnos, ramybės, pilnatvės. Domiuosi įvairiais būdais kaip padėti sau palaikyti emocinę, mentalinę, fizinę ir dvasinę sveikatą ir svarbiausia - kaip pasiekti visų jų darną. Šiame puslapyje dalinuosi mintimis, įžvalgomis, metodais bei praktikomis, kurie padeda man pačiai. Tikiuosi, kad bus naudingi ir jums. 

Nuo ko viskas prasidėjo? Nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Netekusi darbo, aišku, pirmiausia atsistačiau sveikatą, pailsėjau, ko nebuvo galima padaryti daugelį metų. O tada pradėjau kitaip mąstyti, sukau galvą, ką gero galėčiau  nuveikti, kad mano darbas galėtų padėti žmonėms, pasitarnauti ne tik Pagėgių ar Tauragės kraštui, bet ir aplinkiniams.  Nesinorėjo tik eiti į darbą ir nieko negalėti pakeisti. Per 25-erius mokytojos darbo metus sutikau įvairių vaikų, su įvairiomis jų problemomis, vargais ir išgyvenimais. Gaila, kad ne visada galėjau jiems padėti, paprasčiausiai darbas kitoks, mažai laiko tam, bet jie skubėdavo pas mane su savomis problemomis, išgyvenimais, norėdavo kuo greičiau išsipasakoti ir gauti patarimų, galėdavo jaustis bent kiek geriau.

Tada pradėjau pati domėtis, prisipirkau meno terapijos knygų, kuo daugiau skaičiau, domėjausi, tuo įdomiau darėsi, kaip viskas iš tikrųjų yra. Išklausiau daug online seminarų Lietuvoje ir Vokietijoje, susijusių su mano darbu. Dabar džiaugiuosi, kad tai galėsiu taikyti savo darbe. Meno terapija apims daug sričių (krypčių) ir čia bus bendraujama menine kalba. Tai kelias, kuriuo eidama asmenybė gali surasti savo vietą gyvenime, save realizuoti. Įstrigo F. Nietzsches mintis, kad sveikata reiškia ne laisvę nuo ligos, o žmogaus gebėjimą su ja tvarkytis. Būtent šis gebėjimas ir yra pažadinamas kūrybos procese.

Didelę reikšmę meno terapijoje turi ir žaidimai, kuriuos žaidžiant galima išreikšti giliai viduje slypinčius jausmus, patirti vidinę iškrovą.

Dar viena meno terapijos kryptis yra terapinių istorijų kūrimas. Šis metodas padeda suprasti savojo ,,aš" gerąsias ir blogąsias puses, suvokti savo pyktį ir, nebijant bausmės, jį išreikšti, padeda netiesiogiai mokyti vaikus elgesio modelių, saugiai aptarti jautrias temas, įveikti bendravimo kliūtis. Istorijos perkelia į kitą laiką ir erdvę bei leidžia kalbėti apie tai, kas kelia nerimą. Taip terapeutui galima suprasti svarbiausius vaiko/suaugusiojo problemos aspektus.

Meno terapijos metu galima koreguoti įvairias baimes, kurias sukelia vaizduotė: ligas, užpuolimus, stichines nelaimes, transporto, pasakų veikėjų, mokytojų.... Kartais patys suaugusieji, to nenorėdami, gali sukelti neurotinių nukrypimų, įvairių baimių vaikų gyvenime. Pvz. Neik prie šuns - įkąs. Nevalgysi - eisim pas gydytoją. Nuvesiu į darželį - susirgs. Ir vaikas pradeda visko bijoti. Vaiko baimių priežastis gali būti dėl sutrikusių vaiko santykių su socialine aplinka - konfliktiškos šeimos, asocialus elgesys, vaiko nepriėmimas, pernelyg dideli reikalavimai, ketinimai nubausti, netgi pernelyg didelis suaugusiųjų rūpinimasis. Užsiėmimų metu šių baimių galima atsikratyti, bet, žinoma, tik visiems kartu bendradarbiaujant.

Lauksiu visų: ir vaikų, ir paauglių, ir jaunimo, ir suaugusiųjų, ir senjorų. Išbandykite tai, ko dar nebandėte. Nustebinsite patys save. Aš tikiu, kad mes visi galime būti kūrybingi.

bottom of page